Mineralna woda dla Ciebie

uzdatnianie wody

Woda to źródło życia, lecz przez zanieczyszczanie środowiska oraz występujące w nim toksyny i ona staje się możliwym zagrożeniem dla istnienia oraz witalności człowieka. Dlatego także każda woda, jaką wydobywa się z różnorakich źródeł musi przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do spożycia.

Na czym bazuje uzdatnianie wody? Wypada zdać sobie kwestię z tego, że uzdatnianie to stereotypowy proces dopuszczenia wody do konsumpcji przez ludzi. Sam proces to nic innego jak poprawienie jakości wody, by ta spełniała wszystkie wskazane prawem normy oraz nie kreowała zagrożenia dla organizmów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, które powinny nastąpić po sobie, aby woda stała się wodą pitną oraz nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: natlenianie, które natlenia wodę i eliminuje rozpuszczone w niej nieprzydatne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, którego celem jest oddzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która eliminuje zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy i grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to używane jest przede wszystkim wtenczas, kiedy woda ma być wykorzystana w przemyśle

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dobór metody uzdatniania wody w dużej mierze zależy od typu ujęcia wody. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Powód jest typowy: rozmaite ujęcia wodne cechuje przeróżny poziom i typ zanieczyszczeń, wobec tego również inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, zupełnie inaczej z drenażowego, a jeszcze odmiennie z głębinowego, innymi słowy podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, bo w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie oznacza nie pożąda uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *