Wyjazd na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali w głównej mierze na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jednak także w celach krajoznawczych. Teraz coraz to więcej osób obiera kierunek wschodni, bo Wschód wrócił nareszcie do łask. Ten urzekający region to najlepsze miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są też Wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa. Naturalnie najchętniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie i lubią klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz celem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie codzienność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej stronie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, rozkoszną kuchnią oraz niesłychanie, jakkolwiek to wybitnie niskimi cenami. Wielu Polaków ochoczo wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, wobec tego na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niezmiernie długo, niekiedy nawet kilkanaście godzin. Wynika to z kolosalnego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Rzecz jasna, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku można się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności oraz polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są niesłychanie pokrewne, wystarczy ich tylko dobrze używać.
Najogromniejszą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, doskonała kuchni oraz co niemiara inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: wycieczki na Ukrainę

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *