Metoda na telemarketerów – szybko sprawdź kto dzwonił

Wszędobylski internet, jak wszystkie łupy technologii z których korzystamy ma własne pozytywy jak oraz negatywy. Wielu korzysta z portali społecznościowych, pozyskuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Chociaż dużo firm oferujących nam własne usługi w sieci gwarantuje nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak w samej rzeczy nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „drobny wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, że jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy produkt. Na szczęście wolno temu zaradzić oraz nie tracić cennego czasu na nieprzydatne rozmowy – wystarczy jedynie sprawdzić kto dzwonił, korzystając z szczególnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, innymi słowy w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi propozycjami nie musi świadczyć, że ktoś zdobył numer nielegalnie – w ogromnej mierze tymi nękającymi nas figurami są pracownicy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele banków, operatorów sieci komórkowych czy też innych korporacji. Rozmowa z nimi rzadko należy do przyjemności oraz mało kto ma na nie ochotę bądź czas. Jeśli wiec nie czekacie na żaden znaczący telefon, możecie po prostu nie odbierać oraz sprawić co to za numer – kto chciał się z nami naturalnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – z jakiego powodu należałoby korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów pozwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeżeli jest to szkodliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką proponują portale rodzaju ktodzwonil.net jest pomocna też dlatego, że coraz to częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego może być katastrofalne w skutkach dla portfela. W szeregu przypadków bo są to numery oszustów, których projektem na biznes jest zarabianie właśnie na połączeniach telefonicznych, jakie nawiasem mówiąc zwykle są w samej rzeczy drogie. Niekiedy oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w podobne skutki. Warto w takim razie posiadać się na baczności i spowodować czyj to numer jeśli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym bardziej, że ma się możliwość zrobić to szybko oraz sprawnie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *