SimCity zjawisko rozrywki

Wszyscy, którzy są zapaleńcami różnorodnego typu gier komputerowych z całą pewnością dobrze wiedzą, na czym polega gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta atrakcyjna już gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotnie bowiem gra miała być oprogramowaniem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą znaną i cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeśli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to zawiłe, wobec tego, iż gra ta niejednokrotnie uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej popularnej gry pozostała opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra ta nigdy tak w istocie nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wiele zadań, rozpocząwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa wybitnie wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta tak w zasadzie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń utworzonym przez siebie postaciom (osobiście możemy nadawać im nazwy, wybierać odcień skóry czy odcień włosów). Ważne jest więc to, aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i na odpoczynek czy na spożywanie poszczególnych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych działaniach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednakże naturalnie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry kompletnie nowych Simów, jeszcze raz przez siebie stworzonych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej następne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona albowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci i z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę niezwykle atrakcyjną oraz wciągającą. Wszelkie konstruowane przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymi przedmiotami – wypróbuj także SimCity BuildIt Hack.

Motyw niekończącej się gry komputerowej był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła tak kolosalnej popularności. „The Sims” jest w następstwie tego pierwszą częścią serii, jaka odniosła fenomenalny powodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *