The Sims – niezwykłość gry

Wszyscy,którzy są fanamiprzeróżnego typu gier komputerowych z całą pewnościąporządnie wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta znanajuż gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie wcale nie miał takiego założenia. Pierwotniealbowiem gra miała być programemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą popularną i cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeślimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to trudne,skutkiem tego, iż gra ta niejednokrotnie dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejpopularnej gry pozostaławydana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra tanigdy tak w zasadzie nie miała jasno oraz precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużozadań, rozpocząwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywabardzo wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta takw rzeczy samej może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceńutworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im nazwy,wybierać kolor skóry czy kolor włosów). Istotnejest wobec tego to,aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i naodpoczynek czy na spożywanieposzczególnych posiłków.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychczynnościach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,jednakże naturalniejesteśmy w stanie wprowadzić do grycałkowicieinnowacyjnych Simów, raz jeszcze przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak oraz jej następne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest adresowana. Nie jest onaalbowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcii z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grębardzointeresującą i wciągającą. Wszelkiekonstruowane przez graczy postacie są w takim razie trójwymiarowymiprzedmiotami – sprawdź też SimCityBuildIt Hack.

Theme niekończącej się gry był do tej pory stosowany wnielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła takgigantycznej popularności. „The Sims”jest w następstwie tego pierwszączęścią serii, która odniosła nadzwyczajnysukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Tags:

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *